Kőszegi Imre, jazz dobos, Liszt Ferenc-díjas, eMeRTon-díjas,Lyra-díjas, Szabó Gábor -díjas, Artisjus és Gramofon Magyar Jazz díjas, Gond János-díjas, a Magyar Köztársasági Érdemrend Tisztikeresztjével kitüntetett magyar dobos, zeneszerző, zenetanár.
A Magyar Jazz Szövetség volt elnöke, a magyar dzsessz nagy generációjának egyik kiemelkedő muzsikusa, a hazai és a nemzetközi jazzélet egyik legaktívabb résztvevője. A Zeneakadémia Jazz Tanszékének ütőtanára is volt. Fellépett Európa és Magyarország minden jelentősebb koncerttermében.
A legendás Rákfogó együttes alapító tagja, 1980-ban nemzetközi együttest hozott létre Zbigniev Namyslowski-val és Gárdonyi Lászlóval, 1977-től Kovács Gyulával és Jávori Vilmossal 15 éven át Dob-Show néven koncerteztek. Banos Gyulával és Pege Aladárral, Tomsits Rudolffal 1995-ben létrehozták a Take4 zenekart. Minden jelentősebb hazai művésszel koncertezett. De olyan külföldi legendákkal is, mint Zappa, Sanders, Art Farmer, Freeman, Frank Foster, Lagréne,Eberhard Weber, Coryell, Gurtu, de az USA-ban letelepedett Zoller Attilával és Szabó Báborral is.
Több, mint 150 lemezen játszik.
Szaniszló Richárd a Magyar Rádió, klubok, fesztiválok rendszeres fellépője, éppúgy a nevével fémjelzett saját zenekaraival, mint zenekari tagként vagy stúdiózenészként lemezeken. Szinte minden jelentősebb magyar jazz muzsikussal játszott, és olyan külföldi művészekkel is többek között, mint AL DI MEOLA, MAKOTO OZONE, Michael Michal Urbaniak, DAVID FRIEDMAN, MITCHAEL Patches Stewart.
Az elmúlt 27 évben fúziós zenekarával, zongora vibrafon duójával, trióival koncertezett javarészt, aktív zeneszerzőként mindig saját szerzeményeivel. Vic Firth és Ludwig -Musser endorser.
Első lemeze az amerikai SORON RECORDS-nál jelent meg az USA-ban, 2008-ban, Hands of Passion címmel. Tagja a Vibratone Quartetnek, a Red Stones Quartetnek. Jelenlegi hangszerét, a Musser M55 vibrafonját David Friedman jazz vibrafonostól kapta ajándékba 2019-ben.
Szólista különdíj a Jazz 2000 Nemzetközi Jazzfesztiválon (2000). Döntős részvétel az I. Jazz-zeneszerző versenyen (az Ördögtánc című szeptett kompozícióval, 2002). Középdöntős részvétel az amerikai Nashville-ben rendezett ISC versenyen, ahol Pat Metheny és B. B. King voltak a zsűritagok (a Sophia című szerzeménnyel, 2004)
A két művész nem először játszik együtt
Zenéltek már együtt a Kőszegi vezette Kőszegi New5 zenekarban, valamint Vasvári Pál basszusgitáros zenekarában és saját néven jegyzet duójukban is. Mindketten saját generációjuk ikonikus, legendás zenészei. Kőszegi Imre a nagy első generáció kiemelkedő, vezető jazzdobosa, Szaniszló Richárd jazz vibrafonos pedig a középgeneráció iránymutató zenésze.
Előadásukban saját szerzeményeik mellett nem fognak hiányozni a spontán rögtönzések, zenei párbeszédek és jazz standardek sem.