A Makám a világzene nemzetközileg elismert hazai követe.
Zenéjét, a magyar s a Kárpát-medencei népek zenéjének hatása mellett árnyalták az ázsiai, távol-keleti gyökerek s a Balkán zenéjének aszimmetrikus ritmusvilága is.
Az etnikus hatások mellett a Makámot a pop, a rock, a blues hatása sem kerülte el, erről vall kilenc éve megjelent Robinzon Kruzo c. lemezük. Saját szövegű dalaik mellett olyan magyar költők verseit is feldolgozták, mint Weöres Sándor, Ady Endre, Sík Sándor, Petőfi Sándor, vagy Nagy László.
Jankovics Marcell a Toldi főcímzenéjének megkomponálására a Makám zeneszerzőjét kérte fel.
A Makám két évtizede játszik dalokat, s olyan szólistákkal dolgozott együtt, mint Palya Bea, Szalóki Ági, Bognár Szilvia, Herczku Ági, Lovász Irén, Korzenszky Klára, Bede Sári.
A Makám jelenlegi formációja 15 éve alakult és öt éve Magyar Bori a Makám énekes szólistája.
A legifjabb korosztályt megszólító Szindbád, Ákombákom, Csillagváró c. műsoraikat Vekerdy Tamás is méltatta: „A lélek, az idő miféle mélységeiből, a tájak miféle messzeségeiből zeng fel ez a zene, szól ez a dal? Utoljára talán gyerekkorunkban volt meg ez az átjárás idők, népek és távolok közt.”
A Makám a külföldi fesztivál meghívások mellett (Bécs, Pozsony, Koppenhága, Párizs, Krakkó, Split, Delhi, Mumbay, Moszkva, Velence, Prága, Brüsszel, Sepsiszentgyörgy, Kézdivásárhely) a hazai zenei élet aktív részese.
Lemezeit a Hungaroton, a Fonó Records, a FolkEurópa és a Z Paraván Kiadó adta ki.
Diszkográfia
2019. Budapest éjszakája szól – Ady dalok, 2018. Encián – Sík Sándor dalok, 2017. 1001 Éjszaka – mesedalok, 2016. Szerelem – népdalfeldolgozások, 2015. Holdfényt vetettem – Weöres Sándor dalok, 2014. Napének, 2012. Robinzon Kruzo, 2010. Csillagváró, 2009. Yanna Yova, 2008. Zarándokének, 2007. Orient Occident, 2006. Ákombákom, 2005. Almanach, 2003. Anzix, 2002. Szindbád, 2001. 9 Colinda, 1999. Skanzen